Dzisiaj jest 27 kwie 2024 08:35



Nowy tematOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 1 ]
Autor Wiadomość
Robert_K
Post: 10 gru 2012 07:10 
Rada
Rada
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2010 06:37
Posty: 2865
Lokalizacja: Nowosielce przeworskie
Has thanked: 49 times
Been thanked: 112 times
Car: Yamaha FJ 1200
Telefon: 693674114
Imię: Robert
Wrzucam na prośbę koleżanki z zaprzyjaźnionego forum:

Na temat chorej Antosi natknęłam się dzisiaj zupełnie przypadkiem przeglądając internet.
Ku mojemu ogromnemu zdziwieniu okazało się, że sprawa nie dotyczy obcych mi osób z drugiego końca kraju czy świata, tylko ludzi, z którymi wychowywałam się na jednym podwórku, chodziliśmy do tej samej postawówki i jeździliśmy na kolonie i obozy żeglarskie organizowane przez KWK Knurów. I choć nie widzieliśmy się już dobrych kilka lat, jakoś nie mogłam przejść obojętnie i nie zwrócić uwagi na to, co przeczytałam.

Antosia urodziła się 21.03.2012 r. o godz.23:50 w Miejskim Szpitalu w Knurowie. Ważyła 2750g, mierzyła 50 cm. O wadach rodzice dowiedzieli się dopiero po jej przyjściu na świat. Comiesięczne kontrole ginekologiczne oraz badania USG, w tym USG 3d, nie pomogły w wykryciu jej wad. Ciąża przebiegała prawidłowo, a Antosia urodziła się w terminie. Dziewczynka ma wygięte piszczele oraz niewykształcone w pełni stópki. Ma też „inną” lewą rączkę.

Jeszcze w pierwszej dobie Antosia trafiła do Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu. Była tam hospitalizowana przez 14 dni. Dokładniejsze badania oraz zdjęcia RTG wykazały bardzo rzadki zespół wad wrodzonych, tzw. HEMIMELIĘ STRZAŁKOWĄ. W obrębie śródręcza i palców widocznych jest jedynie 8 kości z 22, ustawione są niefizjologicznie. Część z nich jest pogrubiała i zrośnięta.

W obrębie kończyn dolnych Antosi brakuje w obu nogach kości strzałek, kości piszczelowe są zgrubiałe i wygięte do przodu. Występuje również poważny niedorozwój stóp, w lewej posiada tylko trzy paluszki, a w prawej dwa. Lekarze mówią, że jest szansa, aby Antosia mogła stanąć na swoich nóżkach, ale koszty leczenia są ogromne. Jeżeli się nie powiedzie, Antosia najprawdopodobniej będzie poruszać się na dwóch protezach.

Leczenie w Polsce zakłada tylko AMPUTACJĘ NÓŻEK i dotowanie najtańszych protez. Jednak znalazł się w USA lekarz, który podejmie się leczenia Antosi, jednak koszty tego leczenia sa ogromne - ok milion złotych.


Rodzice nie mają już złudzeń. Antosia będzie pod kontrolą lekarzy specjalistów do końca życia. Na dzień dzisiejszy leczenie, które zaproponował dr Paley w swojej klinice w USA wygląda następująco:

* wrzesień 2013- rekonstrukcja stawów skokowych, ustawienie prawidłowej pozycji stóp, skorygowanie koślawości kolan, założenie aparatu Ilizarova na 5 miesięcy w celu wyprostowania oraz wydłużenia piszczeli – z czego 2,5 miesiąca Antosia musi być pod stałą opieką w USA. Koszt ok. 192 000$ ~ 615 000 PLN


* Jeśli nie będzie komplikacji, to kolejna operacja, założenie aparatu Ilizarova, czeka Antosię w ok. ósmym roku życia. Jeśli niestabilność kostki powróci, termin założenia aparatu oraz korekcja stóp będzie musiała zostać przyspieszona. Koszt ok. 100 000$ ~ 320 000PLN.

* Operacja rączki polegająca na odseparowaniu paluszków. Operacja wykonana „przy okazji” pobytu w Stanach Zjednoczonych



Jeżeli ktoś z Was może i chce lub zna kogoś kto może i chce POMÓC to zapraszam i w imieniu Rodziców Malutkiej i samej Antosi, bardzo dziękuję :).

Strona z wszystkimi informacjami o Antosi: www.antoninawieczorek.pl

_________________
Polska to dziwny kraj - za 30 zł nie załatwisz tu praktycznie nic, ale za flaszkę - praktycznie wszystko.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy tematOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 1 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 104 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  


Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net